Powtórnie poprosiliśmy pana Adriana Gajewskiego o poprowadzenie dla nas wycieczki po okolicach szkoły. Poprzednio, opowiadał o Kamionku, gdzie gościliśmy podczas remontu szkoły. Tym razem opowiadał nam o Powstaniu Warszawskim na Ochocie i nie tylko. W czasie spaceru uczniowie klas I AG, II AGT i II AG dowiedzieli się:

• Jak historia zatoczyła krąg, a nasza szkoła nawiązuje do przedwojennych tradycji?
  • Skąd wzięła się nazwa dzielnicy Ochota?
  • Czym była Reduta Kaliska?
  • Co w czasie wojny ludzie robili podczas godziny policyjnej i co miały z tym wspólnego kapliczki w podwórkach?
  • Gdzie mieściła się i co produkowała największa przedwojenna fabryka na Ochocie?
  • Co spotkało dzielnego piekarza?
  • Dlaczego nie powinno się jeździć czołgiem bez pytania?
  • Gdzie mieściła się i co produkowała druga co do wielkości przedwojenna fabryka na Ochocie?
  • W którym miejscu na Ochocie wydarzyła się katastrofa lotnicza i kto w niej zginął?
  • Ile lat budowane kościół przy placu Narutowicza?
  • Jak długo trwała prezydentura Gabriela Narutowicza i dlaczego?
  • W którym budynku podpisany został rozkaz wybuchu Powstania Warszawskiego?
  • Kto mieszkał w czasie wojny w akademikach przy placu Narutowicza?
  • Po co saperzy pisali w bramach kamienic?
Bardzo nam się podobało… i chcielibyśmy więcej!