W dniu imienin Andrzeja, czyli 30.11.2016 r., odwiedziła nas Pani z Fundacji dla zwierząt „Canis”, dla której w całej szkole i przedszkolu prowadzona była zbiórka rzeczy potrzebnych bezdomnym zwierzętom.

Pani Danuta przyszła z podopieczną Fundacji, 7 letnią sunią Sarą. Sara okazała się psem pieszczochem, psem delikatnym, ciekawskim, nastawionym pozytywnie do dorosłych i uczniów.

Sara obwąchała każdego z nas, nie jednemu dała buziaka czy czekała na głaskanie i drapanie. Usłyszeliśmy jej historię – w jaki sposób znalazła się pod opieką Fundacji „Canis”, z kim teraz mieszka, co lubi, czego się boi. Okazało się, że Sara lubi koty, dzieli się jedzeniem oraz spaniem z innymi mieszkańcami domu.

Udało nam się pobawić z Sarą w szukanie smaczków, które ukrywaliśmy gdzieś obok siebie, bądź w dłoni oraz porzucaliśmy do niej piłkę.

Pani Danuta była bardzo szczęśliwa i bardzo dziękowała za dary. Udało na się zebrać dużo koców, ręczników, garnków, misek, jedzenia, smaczków, zabawek dla psów. Zebraliśmy również jedzenie dla kotów J

Pod koniec spotkania, gdy już pomogliśmy znieść prezenty dla Fundacji, okazało się, że Sara wcale nie ma ochoty wracać. Przechadzała się zadowolona po korytarzu merdając ogonem, nie zwracając uwagi na to, że pani Danusia woła ją do samochodu.J

Wiemy też, że Sara szuka stałego domku.