Uczniowie naszego Zespołu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach w Centrum Kultury Koreańskiej przy Ambasadzie Republiki Korei. 19 kwietnia były to klasy II BGT i III BGT, a 20 kwietnia II AG i III AGT. Spotkania zaczynały się od prezentacji na temat Republiki Korei. Następnie uczniowie mogli się przebrać w tradycyjne koreańskie stroje, co wywoływało dużo emocji, bo są to bardzo kolorowe i pięknie zdobione ubrania. Później mogli pomalować maski używając kolorów takich, jakie mają ich ludowe pierwowzory. Kolejną atrakcją było wykonanie drzeworytów, które zostały podpisane imionami uczniów, ale alfabetem koreańskim. Spotkania kończyły się miłą rozmową z naszymi gospodarzami, których młodzież mogła wypytać o życie w Korei oraz wrażenia z pobytu w Polsce.

Zdjęcia zostały wykonane przez panią Jisoo Kim.