NASI UCZNIOWIE LAUTEATAMI XXIV KONKURSU RYSUNKOWO-MALARSKIEGO PTTK OCHOTA W WARSZAWIE

W związku z ogłoszeniem roku 2017 Rokiem Wisły konkurs plastyczny o tematyce krajoznawczej odbywał się pod hasłem „Nadwiślańskie miasta”.

Jak wynika z informacji podanej na stronie PTTK Ochota z 33 placówek oświatowych wpłynęła rekordowa ilość prac, bo aż 406! W ostatnich dziesięciu edycjach konkursu liczba ta wahała się w granicach 210-270. Ilość nauczycieli zaangażowanych w pomoc młodym artystom była również wyjątkowa – to aż 93 osoby!

Nasi uczniowie wykonali prace plastyczne pod kierunkiem p. Renaty Sim. Pani Renata przekazała na konkurs prace następujących uczniów: Krystiana Dobrskiego, Norberta Dobrskiego Marty Derebeckiej, Marysi Włodarczyk, Julii Wójtowicz, Diany Kimon, Adama Szymanka, Wojtka Materka i Kacpra Kowalczyka.

Prace naszych dwóch uczennic: Julii Wójtowicz i Diany Kimon znalazły się wśród  87 najlepszych prac w czterech kategoriach wiekowych, przyznano także kilka wyróżnień. Było to bardzo trudne zadanie dla komisji konkursowej, ponieważ większość prac wyróżniała się wysokim poziomem wykonania.

Podsumowanie konkursu odbyło się 2 grudnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” i było połączone z wystawą nagrodzonych prac, gdzie nagrodzono laureatów dyplomami i nagrodami wręczonymi przez: prezes Oddziału PTTK Ochota Marię Pilich i skarbnika Oddziału Włodzimierza Tymowskiego. Po zejściu ze sceny nagrodzeni uczniowie prezentowali publiczności swoje prace. Jak wynika z relacji z uroczystości – towarzyszyły temu gorące oklaski!

Jesteśmy dumni ze swoich uczniów, iż mimo trudności, jakie im towarzyszą w życiu codziennym, potrafią rozwijać swoje zainteresowania i odnoszą swoje „małe – wielkie” sukcesy. GRATULUJEMY!!!

Link do informacji na stronie PTTK Ochota:  http://ochota.pttk.pl/krm.php