26 kwietnia br. gościliśmy delegację nauczycieli z Koirula School z miejscowości Pori wraz z dyrektorem Markiem Tarwackim i vice-dyrektor  Virginią Stafiej ze Szkoły Podstawowej w Łajskach.

Goście z zainteresowaniem oglądali szkołę, uczestniczyli w zajęciach, rozmawiali z uczniami i nauczycielami.

Dyrektor Jarmo Sutinen i jego pracownicy uczą w podobnej, do naszej, szkole specjalnej w Finlandii. Od 1 września 2018r zostaną połączeni ze szkołą ogólnodostępną w ramach polityki edukacyjnej związanej z włączeniem uczniów ze specjalnymi potrzebami do szkół rejonowych. Wszyscy pedagodzy specjalni przejdą do nowej szkoły, żeby wspierać swoich uczniów i kadrę szkoły ogólnodostępnej. Może i nas czeka kiedyś taka przyszłość?