13 czerwca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie! Szkolna grupa teatralna, działająca w ramach zajęć pozalekcyjnych „Nasza Mała Scena” , prowadzona przez panie Renatę Sim i Anię Marciniak, zaprezentowała premierowe przedstawienie pt. „Dary Nowego Roku” na podstawie utworu Wiery Badalskiej. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich ról. I wreszcie nastąpił ten długo wyczekiwany moment, kiedy to wyszli na scenę:

  • Dawid Staniszewski – Nowy Rok
  • Viola Kuchcińska – Dziecko
  • Malina Kożuszek – Zima
  • Angelika Rojecka – Wiosna
  • Natalia Lewandowska – Lato
  • Olek Nidek – Osik – Jesień

Przedstawienie miało interaktywną formę: oprócz wspaniałej gry naszych aktorów, którzy wykorzystywali elementy komunikacji alternatywnej i wspomagającej (komunikatory, gesty Makatonu), nastrój tworzyły kolorowe światła, sterowane przez asystenta pana Przemka Olęckiego. Dodatkowy efekt tworzyły kolorowe slajdy oraz muzyka, nad której odpowiednim natężeniem panował asystent Sebastian Budzyński. Wszystko to odbyło się na tle przepięknych dekoracji, które w ramach współpracy, dzięki mamie naszej uczennicy, pani Agnieszce Lewandowskiej, wykonali dla nas kochani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 86 Stowarzyszenia Kultury i Edukacji w Warszawie pod bacznym okiem swoich wspaniałych nauczycieli, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni. Pojawili się oni również na widowni, jako nasi specjalni goście.

Po przedstawieniu otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych opinii i bardzo się cieszymy, że mimo stresu udało się!

Grupa teatralna rusza ponownie we wrześniu i już mamy apetyt na kolejne projekty!