19 października 2018 roku obchodziliśmy 10 urodziny Olka, ucznia klasy trzeciej i 8 urodziny Marysi uczennicy klasy pierwszej. W klasach 1-3 wspólne obchodzenie urodzin z kolegami i koleżankami ze szkoły to już tradycja.
W tym dniu były wyjątkowe 10 urodziny Olka – fana Zygzaka MacQueena. Postanowiłam zrobić dla niego niespodziankę – tort w kształcie Zygzaka.

Trzeba było szybko działać.
Przyjaciele Olka z trzeciego piętra ( nauczyciele i opiekunowie) zebrali fundusze. Zamówiłam więc tort, pani Magda (wychowawczyni klasy 2) przywiozła. Brakująca kwotę dołożyła nam fundacja „Akacja”.
Efekt był niesamowity. Oluś oniemiał z radości. Tort miał numer 95 – tak jak Zygzak i świeczki w kształcie dziesiątki „10” (ulubiona liczba Olka).
Wychowawcy jubilatów przygotowali uroczystość: tematyczny wystrój sali, kartki z życzeniami oraz poprowadzili zabawy dla dzieci. Uczniowie bawili się super.
Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.
Taka inicjatywa spędzania wspólnie urodzin ze swoimi kolegami i koleżankami (którzy często mieszkają daleko od siebie) w szkole to dla uczniów wielka radość.

Jolanta Sztencel wychowawczyni klasy 3.