Uczniowie klas I-III SPS nr 327 wzięli udział w konkursie Szkolne przygody Gangu Słodziaków. Dzień Głośnego Czytania rozpoczynający konkurs skupił uczniów klas I-III, nauczycieli, asystentów, oraz innych pracowników szkoły-razem 41 osób. Na spotkanie przybyła kolorowa Jesień, Sowa, Miś i Słodziaki. Pani Jesień przyniosła w darze kosz pełen książek. Uczniowie niemówiący aktywnie włączyli się w pokazywanie gestami słów piosenki „Idzie jesień”. Zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi” zgromadziła też wielu fanów. Po atrakcjach nastąpił moment, w którym Sowa i Jesień zaprosiła uczniów klas do czytania książki. Jesień i Sowa zachęcała wszystkich do czytania książek w domu razem z rodzicami.

Dzieci z klasy II i II AT przygotowały wspólną pracę na konkurs-komiks.

Praca, która powstała zawiera duży ładunek radości i zaangażowania.

Dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową chętnie i z dużym wysiłkiem włączyły się w przygotowania komiksu. Jedni wyklejali tło z zebranych w parku liści, inni rysowali i kolorowali postaci Słodziaków, jeszcze inni wymyślili jesienną przygodę leśnych bohaterów. Każdy uczeń-na poziomie swoich indywidualnych możliwości włączył się w przygotowanie prezentowanego komiksu. W pracy wspierały uczniów pani Magda Grochowska-Popławska i pani Ewelina Siwak.

Dla uczniów klas trzecich (3 AT i 3B) pracą na konkurs było ułożyć własną historię ze słodziakami. Klasa 3AT opisała urodziny zajęczycy Zuzi oraz wykonała piękne ilustracje pod okiem wychowawczyni Marty Chojki. Uczniowie z klasy 3B wymyślili przygodę słodziaków w szkole. Zainspirowani prawdziwymi wydarzeniami z odwiedzin pani Jesieni w szkole, przedstawili zachowanie zwierzaków w szkole i co z tego wynikło.

Prace zostały wysłane na konkurs. Wszyscy czekali na wyniki. Wielka radość zapanowała w nas, gdy dowiedzieliśmy się o wyróżnieniu w ogólnopolskim konkursie pracy z naszej szkoły, pt. „Szkolna przygoda jeża Jerzyka” napisanej przez klasę 3B pod kierunkiem pani Jolanty Sztencel.