Na tę chwilę czekaliśmy prawie 10 lat. Pod koniec grudnia 2014 roku zakończyliśmy inwestycję modernizacji budynku naszej szkoły przy ul Białobrzeskiej 44. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki wrócili już do głównej siedziby. Zaczęli z zapałem rozpakowywać swoje pomoce i urządzać się w pachnących farbą salach. Nowe wyposażenie w meble, stoliki do pracy no i w nowoczesną technologię. W każdym pomieszczeniu jest dostęp do sieci internetowej, zarówno przewodowy jak też bezprzewodowy, tablice interaktywne (koniec ery używania przez nauczycieli tablicy i kredy), projektory i ekrany. Piękna sala gimnastyczna z boiskiem do gry w Boccia, sala rehabilitacyjna dla klas I-III, sala integracji sensorycznej i poznawania świata. Specjalistyczne pracownie logopedyczne i komunikacji wspomagającej, pracownia Tomatisa, gabinet psychologiczno – pedagogiczny, e-pracownia dla warszawiaków i naszych uczniów wyposażona w najnowsze peryferia komputerowe dające dostęp do komputera każdemu użytkownikowi, nawet takiemu, który jedynie ruchem gałki ocznej może przesuwać kursor po ekranie. Sale terapeutyczne Zespołu Wczesnego Wspomagania zostały wyposażone w lustro weneckie. Mamy także pracownię kulinarną z prawdziwego zdarzenia i świetlicę, gdzie będą odbywać się zajęcia pozalekcyjne. Place zabaw przy budynku dla dzieci starszych i maluchów przedszkolnych oraz naszych rodzin uczęszczających na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju. No i wreszcie funkcjonalne zaplecze socjalne, pokój nauczycielski i salę szkoleniową, jakiej nie powstydziłyby się duże centra konferencyjne. Nowocześnie i funkcjonalnie – po prostu XXI wiek.

Władze Warszawy zainwestowały w placówkę szkolną dla najbardziej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz poprowadziły zadanie w sposób niezwykle profesjonalny. Trafiliśmy także na wspaniałego wykonawcę remontu – firmę Gotolet pod kierownictwem Pani Joasi Trzaski, która starała się spełniać nasze wszelkie zachcianki i prośby. Dziękujemy z całego serca!

My także, czyli cały personel szkoły, stanęliśmy na wysokości zadania. Półtora roku w lokalach zastępczych, ciągłe przeprowadzki, pakowanie dobytku i ponowne rozpakowywanie, dźwiganie mebli i kartonów, bardzo trudne warunki w czasowych siedzibach. Przetrwaliśmy wszelkie niedogodności. Wyrozumiałość i pomoc rodziców uczniów stanowiła ogromne wsparcie.

Warto było czekać na ten dzień, gdy znów wszyscy razem jesteśmy w naszym nowym ?pałacu? przy Białobrzeskiej 44. Radomska przeszła do historii po 30 latach istnienia szkoły, ale zmiany w kierunku nowoczesności i radość z obecnych warunków pracy, nigdy nie przysłonią wspomnień związanych z malutką szkołą, pierwszą tego typu w kraju, przy ul Radomskiej 13/21 tworzoną od podstaw przez nasza patronkę – dr Annę Lechowicz.