Od początku roku szkolnego minęło już 196 dni. Niektórzy uczniowie nieśmiało zaczynają myśleć o wakacjach, ale dla szkolnej drużyny Boccia to dopiero początek. 16 marca to bardzo ważny dzień, gdyż tego dnia w Radomiu odbył się VI Ogólnopolski Drużynowy Turniej Boccia o Puchar Prezydenta Radomia, pod honorowym patronatem Pani Premier Ewy Kopacz. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół, drużyn sportowych, ośrodków szkolno-wychowawczych z Radomia, Warszawy, Konina, Wołomina, Zamościa, Poznania oraz Lublina. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: rzucający z pozycji stojącej i rzucający z pozycji siedzącej.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Stojąca: Michał Kosim, Dominik Sawicki, Weronika Wlazło i Siedząca: Kamil Dobczyński, Paweł Kamiński, Grzegorz Wójtowicz. Po tak długiej przerwie forma pozostaje zawsze wielką niewiadomą, więc i wynik wydawał się sprawą otwartą. Jednak jak już wiele razy pisałem na naszych uczniów zawsze można liczyć: 10 – 0 i 11 – 0, takie wyniki pierwszych meczów mówią same za siebie. W drugim, bardzo wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie meczu, z drużyną z Wołomina porażki doznała zespołówka stojąca i niestety musiała pożegnać się z Turniejem, Natomiast drużyna siedząca  piękne mecze w grupie, półfinał, finał i… złoto jest NASZE!!!! W tym przypadku sprawdziło się porzekadło ?do trzech razy sztuka? (dwa drugie miejsca w poprzednich latach), ale warto było czekać. Wygrana smakuje wspaniale. Wielkie brawa dla naszych uczniów!!!