II Mazowiecki Turniej Boccia w Wołominie (12.05.2015)

Koniec kwietnia przyniósł szkolnej drużynie Boccia możliwość sprawdzenia swojej formy po raz kolejny. Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym wraz z naszymi przyjaciółmi z Formacji Sportowej „Konar” zorganizowali Integracyjny Turniej Boccia. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Kosim, Kamil Świerczyński, Rafał Świżek, Grzegorz Wójtowicz, Paweł Kamiński oraz Bartosz Ostrowski. Nasi uczniowie jak zwykle nie mogli zawieść – po wielu wspaniałych meczach z poziomem, którego nie powstydziłby się i sam Puchar Świata zdobyli trzy piękne puchary: srebrny ? Paweł Kamiński, a dwa brązowe: Bartosz Ostrowski i Kamil Świerczyński. BRAWO!!!

12 maja reprezentacja szkoły w Boccia wzięła udział w II Mazowieckim Turnieju Boccia w Wołominie. Zawody zostały objęte honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Wołomińskiego oraz Wojewody Mazowieckiego. W drużynowym turnieju wzięły udział 32 drużyny z 16 szkół, ośrodków terapeutycznych oraz klubów sportowych. Chociaż zawody były dla zawodników rzucających z pozycji stojącej, to naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny mieszane (stojąco – siedząco – rynienkowe :)) Pierwsza w składzie: Kamil Dobczyński, Paweł Kamiński, Dominik Sawicki i druga: Grzegorz Wójtowicz, Aleksandra Winterot oraz Kamil Świerczyński.
Druga drużyna grała bardzo ambitnie, ale niestety doznała dwóch porażek i odpadła z turnieju. Pierwsza ?. była nie do zatrzymania. Wygrała swoją 16 drużynową grupę, zdeklasowała drużynę z Otwocka w półfinale i Finał był nasz !!!! W finale po wspaniałym meczu uległa drużynie gospodarzy. Szkoda, ale drugie miejsce na tych zawodach smakuje wyśmienicie 🙂 Brawo Nasi Wspaniali Uczniowie !!!

Tym samym rok szkolny 2014/15 dla szkolnej drużyny Boccia okazał się wspaniały. Nasi uczniowie zdobyli łącznie 10 medali!!! 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe. Super !!!