W dniach 21 – 24 września 2015r klasy: I CGT i II BGT wyjechały na Mazury.

Uczniowie, nauczyciele i wolontariusze zostali zakwaterowani w Olsztynku, w ośrodku Perkoz, mieszczącym się nad jeziorem Pluszne, otoczonym lasem. Piękna pogoda sprzyjała spacerom i odpoczynkowi na łonie natury.
Podczas Zielonej Szkoły uczniowie mieli czas na edukację, rozwijanie samodzielności i niezależności, nawiązywanie i rozwijanie kontaktów z rówieśnikami i zabawę.
Podczas lekcji w lesie leśnik bardzo ciekawie opowiadał o roślinach i zwierzętach leśnych. Odbyło się również kilka spacerów po lesie, obserwacja przyrody.
Ogromnym przeżyciem dla dzieci był rejs po jeziorze. Sternik z ogromnym zaangażowaniem dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym żeglowania, jachtu i Mazur. Było wspaniale!
Odbyła się również wycieczka do skansenu w Olsztynku. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak kiedyś żyli ludzie – gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli, gdzie pracowali, zobaczyć i dotknąć sprzętów domowych, zabawek.
Podczas spacerów, przy ognisku i wieczorami młodzież i dorośli mieli wiele okazji do spotkań, rozmów, żartów, poznawania się nawzajem.

To był cudowny wyjazd!:)