Święto Szkoły odbyło się w sobotę 21 maja. Ten dzień rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. w kościele z udziałem Pocztu Sztandarowego, rodziców, uczniów, pracowników szkoły i zaproszonych gości.

 

Potem przenieśliśmy się na boisko szkolne, gdzie uwagę naszą skupił mecz siatkówki: rodzice kontra pracownicy szkoły. Razem z niestrudzonym misiem -maskotką kibicowaliśmy grającym drużynom. Główna nagroda – Puchar Przechodni Dyrektora ZS nr 109 trafił w ręce rodziców. Gratulujemy !

W przerwie programy artystyczne zaprezentowały zespoły dużych i małych czirliderek .

Wzruszającym momentem było wręczenie przez Panią Dyrektor statuetek Misia szczególnie zasłużonym przyjaciołom szkoły. Całość imprezy brawurowo poprowadziła nasza koleżanka Monika.

W strefie kibica czekało wiele atrakcji.

Fundacja Złotowianka serwowała popcorn, watę cukrową, malowała dzieciakom buźki, a także przygotowała pokaz umiejętności cyrkowych zabawnego pieska, który szczególnie spodobał się maluchom.

Zaprezentował się też wóz strażacki, chętni mogli wziąć udział w instruktażu pierwszej pomocy. Były loterie fantowe i kącik malucha z atrakcjami dla najmłodszych. Działająca przy naszej szkole drużyna harcerska sprzedawała własnoręcznie wykonane lampiony, aby zebrać pieniądze na rogatywki i skompletować mundury.

Rada Rodziców przeprowadziła głosowanie w kategorii „siła spokoju” i „pogoda ducha”. Na wybranych nauczycieli i opiekunów można było oddać głos tylko raz.

Zespół kulinarny zadbał o nasze żołądki. Była więc pyszna grochówka, sałatki, kiełbaski z grilla przygotowane przez tatę Konrada  i ciasta przyniesione przez rodziców.

Rodzina Szymona – Państwo Niewiarowscy uświetnili naszą uroczystość wspaniałą muzyką.

Święto Szkoły było też okazją do spotkania z absolwentami. Na koniec odbyła się „rozgrywka sezonu” – mini turniej Boccia: uczniowie naszej szkoły kontra absolwenci. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Ten dzień pozostanie długo w naszej pamięci.