Tydzień Integracji Europejskiej – Gry bez Granic

Wilno, 28.06 – 01.07. 2016

Pięć długich lat musieli czekać nasi uczniowie, aby wziąć udział w tak lubianej i wyczekiwanej imprezie – Tygodniu Integracji Europejskiej – Gry bez Granic. Do Wilna, ponieważ to Litwa podjęła się w tym roku organizacji Gier, pojechała dziewięcioosobowa drużyna (6 uczniów i 3 opiekunów). Naszą szkołę, ale również o czym trzeba pamiętać Polskę, reprezentowali: Daniel Gayny, Aleksandra Winterot, Dominik Sawicki, Martyna Kopeć, Konrad Ożga oraz Kamil Dobczyński pod opieką panów Daniela Makosa, Mariusza Marczaka i Krzysztofa Kubkowskiego.

W zawodach wzięły udział drużyny z 8 państw (Belgii, Holandii, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier, Polski oraz gospodarza – Litwy). Tydzień Integracji Europejskiej – Gry bez Granic to nie tylko zawody sportowe. To również prezentacja drużyn, podczas której pozostali uczestnicy poznają tradycję, kulturę i obyczaje kraju z którego dana drużyna pochodzi – nasza scenka z życia międzywojennej Warszawa, ze wspaniałymi strojami i muzyką z epoki zrobiła prawdziwą furorę; wspólne zwiedzania miasta – Wilno jest piękne i tyle w nim polskich akcentów; oraz imprezy i spotkania integracyjne, które są płaszczyzną do integracji rówieśników i sprawdzenia swoich kompetencji językowych. Jednak to na co wszystkie drużyny czekają z niecierpliwością to rywalizacja sportowa. W tym roku czekała nas mała niespodzianka, zamiast tradycyjnych zadań do wykonania – prawdziwe dyscypliny sportowe: bule i race runnery. Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasi uczniowie nie zawiedli – wspaniale rywalizując z drużynami: Litwy, Słowacji i Węgier zajęli odpowiednio w bulach II miejsce, a race runnerach III miejsce – oceniając wysoki poziom innych drużyn to WIELKI  SUKCES naszych uczniów. Wspaniała dyskoteka na zakończenie Gier bez Granic, dopełniła pełnię szczęścia z powodu udziału naszej drużyny w Tygodniu Integracji Europejskiej. Mamy nadzieję, że za dwa lata znowu się spotkamy……