W dniach 18 – 22 lipca w samym sercu Borów Tucholskich odbył się pierwszy obóz harcerski 246 WDH NS Ptasie radio. W obozie wzięło udział ośmioro harcerek i harcerzy, druhna Monika Grochowska oraz czworo pracowników ZSS nr 109 w Warszawie. Nowo zakupiony kontener sanitarny, domek oraz podjazd do już istniejącego baraku stworzyły bardzo dobre warunki dla harcerzy z mózgowym porażeniem dziecięcym. Dzięki wspomnianej kadrze oraz wsparciu dh Adama Sikonia możliwe było zrealizowanie założonego programu. Harcerze i harcerski zdobywali sprawności: przyrodnika, kuchcika, przyjaciela roślin, przyjaciela zwierząt i obserwatora. W realizacji tej ostatniej pomogli nam harcerze z Grodziska Mazowieckiego, stacjonujący w tym czasie na terenie Ocypla. Wspólne ognisko na zakończenie dnia było dla wszystkich wielkim przeżyciem i początkiem współpracy między środowiskami. Na pamiątkę naszej obecności, wykonaliśmy dwa totemy puchacza oraz sowę. A ponieważ w duszy gra nam muzyka, zbiliśmy z desek pięciolinię, a na niej pierwsze nutki Hymnu ZHP 🙂 Aż smutno było odjeżdżać, ale wrócimy tu z pewnością nie raz!