W szkole prowadzone są  zajęcia  Integracji Sensorycznej. Sala SI jest widna, bardzo dobrze zaopatrzona w sprzęt zarówno ten duży ( huśtawki, platformy bujające, basen z piłeczkami, drabinka, wałki, kliny, beczki, deskorolki, trampoliny i równoważnie) jak również w drobny sprzęt, który dostosowany jest do potrzeb naszych podopiecznych (do stymulacji układu wzrokowego, dotykowego, słuchowego, propriocepcji czy terapii ręki).

Terapia w formie zabawy, prowadzona przez rehabilitantów-terapeutów SI, jest jedną z ulubionych form zajęć rehabilitacyjnych. Ćwiczenia z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu mają na celu usprawnianie wielozmysłowe ze szczególnym uwzględnieniem zmysłu równowagi i czucia głębokiego. Dzięki właściwie połączonej pracy wszystkich zmysłów dziecko jest w stanie odpowiednio odbierać bodźce, przetwarzać je, i na nie odpowiadać.