W naszej Szkole raz na tydzień odbywają się zajęcia socjoterapeutyczne, zwane przez młodzież Klubem Dyskusyjnym. Dyskutujemy o różnych sprawach, które uczniów interesują – ogólnych i aktualnych. Dużo rozmawiamy o różnych aspektach niepełnosprawności, ale też o miłości, samodzielności, radzeniu sobie w życiu, naszych marzeniach i ich przekuwaniu na realny plan życiowy. Brak mowy głosowej nie jest przeszkodą w dyskutowaniu – wszyscy umiemy korzystać z alternatywnych i wspomagających sposobów komunikacji. A oto przykładowe tematy, zaproponowane przez uczniów na cykl rozmów o problemach damsko-męskich – wszystkie zostały wykorzystane, a dyskusja nad nimi zrodziła wiele nowych.

  • Co to jest miłość? Czy to to samo, co zakochanie?
  • Jak umówić się na randkę, zaprosić do kina, francuskiej restauracji, jak rozmawiać na randce?
  • Czy osoby niepełnosprawne mogą uprawiać seks?
  • Jak zabezpieczyć się przed ciążą?
  • Na czym polega problem usuwania ciąży?
  • Jak to jest możliwe, że jedne kobiety są za aborcją, a inne przeciw?
  • Czy jak się źle dzieje w małżeństwie, to lepszy jest rozwód, czy separacja?
  • Kto, po co i w jakim wieku chodzi do ginekologa?
  • Czego chcą feministki?