Czy byliście kiedyś w Korei? Nam udało się na chwilę przenieść daleko stąd i poznać kulturę koreańską! Klasy V i VI udały się bowiem do Centrum Kultury Koreańskiej – miejsca tak niezwykłego i przyjaznego, że ma się ochotę od razu tam wrócić.

Czekało na nas wiele atrakcji. Pierwszą z nich była prezentacja, dzięki której dowiedzieliśmy się między innymi jakie są koreańskie zwyczaje i tradycyjna kuchnia. Następnie udaliśmy się na pokaz mody, w którym wszyscy wzięliśmy udział, zakładając prawdziwe, koreańskie stroje. Kolejną niespodzianką były warsztaty plastyczne, w czasie których malowaliśmy maski. Później mieliśmy okazję stworzyć piękne obrazy, poprzez odbijanie wzoru z drzeworytu, za pomocą tuszu. Każda praca została podpisana imieniem jej autora w języku koreańskim. Na koniec mogliśmy porozmawiać z rodowitymi Koreańczykami i zapytać ich o wszystko, co nas ciekawiło.

Zdjęcia wykonał pan Youjun Ha.