Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu taty Rafała  – ppłk Jerzego Grzyba, uczniowie klasy III gimnazjum, VI i VII SP mogli z bliska przyjrzeć się pracy żołnierzy 32. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Wycieczka odbyła się 21 września 2017r. Uczniowie obejrzeli i wypróbowali sprzęt wojskowy, posilili się  wojskową grochówką. Specjalnie  zostali również zaproszenie strażacy, którzy przygotowali pokaz gaszenie pożaru.  Również tu mogliśmy wypróbować swoje siły. Dodatkową atrakcją był pokaz zatrzymania samochodu i aresztowania przestępcy.

Zostaliśmy ciepło i serdecznie przyjęci. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy wrócili zadowoleni. Wizyta na długo zostanie w pamięci, zarówno młodzieży, jak i dorosłych.