W dniach 21 maja – 23 maja 2018 roku uczniowie klas: Ia, IIa, IIb uczestniczyli w Zielonaj Szkole w Jedlnii. Jest to Leśny Ośrodek Edukacyjny imienia redaktora Andrzeja Zalewskiego Nadleśnictwa Radom w Jedlni Letnisku. Uczniowie zapoznali się z warstwową budową lasu, poznali zwierzęta żyjące w lesie oraz pożyteczną rolę mrowiska. Jednym z zadań było odnalezienie mrowiska w pobliskim lesie i jego obserwacja, zobaczenie i doświadczenie tego o czym się uczyli.

Zapoznali się z prehistorią lasu, zwiedzali Park Jurajski w Bałtowie. Poznali ślady dinozaurów odnalezione na terenie Polski. Spotkali największego dinozaura Diplodoka oraz najgroźniejszego Tyranozaura. Oglądali dinozaury żyjące w głębinach w oceanarium 3D.

Wspólnie spędzali czas podczas wycieczek, zabaw, ogniska i w podróży.

Atrakcja okazał się również kaczy pociąg.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu, wykazali się samodzielnością, potrafili poradzić sobie bez rodziców. Dal pierwszaków był to pierwszy wyjazd bez rodziców, jesteśmy z nich dumni. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że chętnie wyjadą jeszcze raz.