W tym roku, już po raz piąty, obchodziliśmy Święto Szkoły. Impreza odbyła się 26 maja na terenie naszej szkoły, przy ogromnym wsparciu i zaangażowaniu Rady Rodziców. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej, klimat stworzony przez personel i rodziców pozwolił byśmy przenieśli się do gorącego Meksyku. Kuchnia serwowała tradycyjne, słodko-kwaśne, a także ostre niczym papryczki chilli przekąski dla wszystkich przybyłych do naszej hacjendy gości. Z głośników płynęły ogniste rytmy, a całość uświetnił występ pana Pedra Guevary Gomeza zaproszonego przez naszą niezastąpioną Radę Rodziców! Tego dnia hacjendę przy Białobrzeskiej tłumnie odwiedzili nie tylko uczniowie, rodzice i przyjaciele, ale także absolwenci szkoły.

Tradycyjnie, obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji społeczności szkolnej w kościele św. Jakuba. Następnie mogliśmy obejrzeć teatralny występ w wykonaniu najmłodszych ninios, którzy przedstawili własną interpretację bajki „Kopciuszek”. W trakcie odbyła się pasjonująca aukcja poprowadzona przez Fridę Kahlo (panią Urszulę Dymek). Dochody z aukcji zostały przeznaczone na wyjazd szkolnej reprezentacji sportowej do Budapesztu w ramach Europejskiego Tygodnia Integracji „Gry bez Granic”. Wiele radości przyniosły konkursy i zabawy z włączeniem wszystkich uczestników, które zostały zorganizowane przez rodziców. Kolejną dawkę emocji dostarczyło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy meksykański strój. Nagrodzono najbardziej zjawiskowe przebrania osób przyozdobionych w kolorowe poncho i ogromne sombrera.

Na długo w naszej pamięci pozostaną gorące, meksykańskie rytmy, pyszne potrawy, a przede wszystkim niepowtarzalna rodzinna atmosfera. Zabawa została zorganizowana ze środków pozyskanych przez fantastyczną Radę Rodziców, dzięki której mogliśmy się cieszyć poczęstunkiem, licznymi atrakcjami oraz nagrodami w konkursach. Ogromne Gracias dla organizatorów i wszystkich przybyłych.

Adiós!