W piątek, 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły się obchody 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W przygotowania został włączony zarówno samorząd uczniowski oraz harcerze.Uczniowie klas starszych wzięli udział w grze terenowej. Każda z klas otrzymała instrukcję oraz plan, według którego mogła odszukać kolejne zadania. Młodzież odgadywała zagadki dotyczące mapy, kultury, historii, legend oraz zabytków Rzeczpospolitej. Efekty swojej pracy uczniowie prezentowali w sali gimnastycznej. Szczególnym momentem było odśpiewanie o godzinie 11:11 hymnu. Dużo entuzjazmu wzbudził występ Dimy i Violi inscenizujący piosenkę pt. Serce w plecaku. Wszyscy uczniowie uczyli się gestów do jej słów. Biało czerwone opaski były pamiątką dla uczestników gry terenowej.