Konkurs Plastyczny Polskiego Radia i Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

„Choinki Jedynki 2019” – „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym Polskiego Radia i Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Viola Kuchcińska, Aleksander Niedek-Osik, Natalia Lewandowska, Filip Lipiński i Dawid Staniszewski podczas zajęć plastycznych wykonali piękne, kolorowe prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki, pani Renaty Sim. Konkurs był zarazem XVIII charytatywną akcją programu Pierwszego Polskiego Radia S.A.

W dniach 21 listopada – 30 listopada 2019 r. ze wszystkich nadesłanych prac plastycznych Jurorzy – artyści , malarze: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak wybrali łącznie 20 prac (nagrody główne) i 40 prac (wyróżnienia). Wszystkie wybrane prace plastyczne były omawiane w tych dniach na antenie Programu I w godz. 9:00 – 20:00 oraz są aktualnie zaprezentowane na stronach internetowych Polskiego Radia.

W dniu 07 grudnia 2019 r. na antenie Programu I Polskiego Radia S.A. odbyła się organizowana przez Fundację licytacja 20 prac nagrodzonych nagrodami głównymi oraz 12 prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” przekazanych dodatkowo przez Fundację, a całkowity dochód z aukcji 32 prac plastycznych otrzymała  Fundacja  Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i  Fundacja  „Wspólnota nadziei”.

Od lat konkurs ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych Słuchaczy radiowej Jedynki, a także szkół, ośrodków kultury, kółek plastycznych i świetlic środowiskowych w całym kraju i wspaniale jest nam poinformować, iż nasz uczeń, Dawid Staniszewski, znalazł się wśród 60 laureatów konkursu z całej Polski – jego praca została zauważona i wyróżniona.

Link do strony Polskiego Radia, gdzie można obejrzeć pracę Dawida wśród innych laureatów: https://www.polskieradio.pl/424,Choinki-Jedynki-2019/8490,Prace-dzieci/