Wiosną 2018r podjęta została współpraca z Bednarską Szkołą Realną, działającą w ramach Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących Bednarska im. Jam Saheba Digvijay Sinhji. Licealiści regularnie nas odwiedzają. Dzielą się swoją wiedzą, m.in. wykonując, wspólnie z uczniami naszej szkoły, eksperymenty fizyczne, chemiczne i biologiczne czy opowiadając o projektach, które realizują w ramach zaliczeń. Jednak najważniejszym aspektem tych spotkań jest integracja dzieci i młodzieży, rozmowy, wzajemne poznawanie się, nawiązywanie bliskich relacji (także w życiu osobistym), przełamywanie stereotypów. Współpraca rozwija się i daje wiele radości i satysfakcji uczestnikom. Uczniowie obydwu placówek czekają na kolejne wizyty, planują je z dużym wyprzedzeniem. W najbliższych miesiącach planowany jest m.in. wspólny turniej Boccia. Zapraszamy do zaglądania do zakładki „Aktualności”, gdzie na bieżąco relacjonujemy nasze spotkania!