W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 nasi uczniowie wzięli udział w 26 konkursie rysunkowo – malarskim organizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze oddział Ochota w Warszawie.
Mimo trudnej pandemicznej sytuacji udało się wykonać prace plastyczne – uczniowie klasy IV A: Filip, Olek i Dawid, wykonali prace plastyczne pod nadzorem nauczyciela plastyki p. Renaty Sim.
Wykonanie prac poprzedziły projekcje filmów, zdjęć i rozmowy o licznych punktach turystycznych na mapie Warszawy i jej okolic. W swoich pracach uczniowie pięknie zilustrowali ciekawe miejsca w Warszawie, w które chętnie wybiorą się na wycieczkę, kiedy minie trudny pandemiczny czas.
Z informacji zamieszczonej na stronie PTTK odział Ochota wynika, iż na konkurs wpłynęło 96 prac, z czego 48 w kategorii dzieci przedszkolnych, 35 z klas 1-3 oraz 13 wykonanych przez starszych uczniów. Organizatorzy konkursu zamieścili również podziękowania nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w pomoc dzieciom w przygotowanie prac, gdyż to dzięki nim – mimo trudności – stało się możliwe przeprowadzenie konkursu.
Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie zostali laureatami nagród w niniejszym konkursie. Serdecznie gratulacje dla Dawida, Olka i Filipa! Jesteśmy z Was dumni!

Link do informacji o konkursie na stronie PTTK o. Ochota : http://ochota.pttk.pl/krm.php