Udało nam się wyjechać na Zieloną szkołę do Białowieży – huuura.
Rano z uradowanymi minami, walizkami, pożegnaliśmy rodziców i ruszyliśmy ku przygodzie do Białowieskiej Puszczy.
Pojechała klasa II A, II AT, III A.
W Białowieży powitał nas niedźwiedź przed Dworkiem Gawra gdzie zamieszkaliśmy. Jak się okazało, 16 lat temu, też byli tu uczniowie z naszej szkoły.
Po rozpakowaniu bagaży poszliśmy przywitać się z Żubrami. Spacerowaliśmy po pięknym pałacowym parku, drogą między stawami.
Następnego dnia zapoznaliśmy się z warstwami Puszczy Białowieskiej. Pani Ewa, kustosz muzeum przedstawiła nam zwierzęta, ptaki i owady mieszające w puszczy. Były konkursy wiedzy z nagrodami, niektórzy zdobyli, aż 3 nagrody.
Puszcza to las pierwotny – super, że mogliśmy ją poznać.
W Pokazowym Rezerwacie Żubrów zobaczyliśmy z bliska zwierzęta mieszkające w puszczy: króla puszczy Żubra i cała jego rodzinę, jelenie, sarny, dziki, rysie, wilki, żubronia oraz konie.
Wieczorem były urodziny naszego kolegi Adama, wspólnie bawiliśmy się. Były eksperymenty, zabawy na świeżym powietrzu i dyskoteka.
Czwartek to był wyjątkowy dzień, ruszyliśmy w głąb Puszczy Białowieskiej kolejką wąskotorową z Hajnówki. Trasa do rzeki Leśnej była niezwykła. Podziwialiśmy las z okien małych wagonów. Mieliśmy puszczę na wyciągnięcie ręki. Widzieliśmy drzewa, krzaki, bagno, rzekę i duuuuużo komarów. Śpiewaliśmy piosenki i udawaliśmy gwizdek lokomotywy. W trakcie postoju weszliśmy do puszczy.
Po powrocie do Białowieży poszliśmy na spacer, na lody i zobaczyć cerkiew.
W czasie wolnym graliśmy w gry. Był turniej gry „Piracki skarb”, który wygrał Adam. Puszczaliśmy bańki mydlane, graliśmy w piłkę, leniuchowaliśmy na trawce.
Zielona szkoła była super, jedzenie smaczne, pogoda słoneczna.

Zieloną Szkołę w Białowieży pomogli nam zorganizować, a przede wszystkim wsparli nas finansowo ludzie dobrej woli.
Szczególne podziękowanie kierujemy do Pani Małgorzaty Nowak dyrektora Szkoły Podstawowej „Inspiracja” i rodziców uczniów tej szkoły.
Stowarzyszenie „Rozumieją nas”.

Bardzo wszystkim dziękujemy !