Październik jest Międzynarodowym Miesiącem AAC (ang. Augmentative and Alternative Communication). Dla naszej społeczności szkolnej to bardzo ważny czas, gdyż wielu uczniów na co dzień korzysta z Komunikacji Wspomagającej i Alternatywnej. W związku z tym postanowiliśmy świętować na całego i podzielić się z innymi naszymi zainteresowaniami, pasjami, opowiedzieć o tym, co jest dla nas ważne, tym samym realizując hasło tegorocznego MMAAC, które brzmiało: „Pokaż swój głos”.

26 października 2022r w Ośrodku Kultury Ochoty odbył się koncert w wykonaniu najstarszych uczniów. Teksty piosenek przygotowała klasa 8 ze swoją wychowawczynią, natomiast melodie skomponowała nasza niezastąpiona nauczycielka muzyki. Śpiewaliśmy wykorzystując gesty Makatonu. Dzięki temu zaangażowani byliśmy wszyscy: uczniowie, nauczyciele, asystenci, ale również nasi goście: z Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących Bednarska i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. S. Moniuszki w Warszawie, którzy mieli okazję poznać i zrozumieć, w jaki sposób się komunikujemy.

Przygotowaliśmy również, we współpracy ze Słoneczną Akademią, wystawę prac plastycznych. Możliwość wspólnego tworzenia, wyrażania siebie poprzez sztukę dawało nam mnóstwo radości i satysfakcji! Nasze dzieła można obejrzeć odwiedzając szkołę – zostały rozwieszone na ogrodzeniu  wokół budynku placówki.