26 maja klasy młodsze obchodziły  Święto Szkoły połączone z Dniem Matki. Cała społeczność trzeciego piętra wraz z rodzinami celebrowała uroczystość na szkolnym boisku. Uczniowie zrobili niespodziankę swoim rodzicom, zaśpiewali piosenkę z gestami Makatonu : „Dla Mamy i Taty”.
Motywem głównym spotkania była podróż po morzach i oceanach w rytm muzyki i tańca z różnych stron świata. Żeglarka przy wspólnym śpiewie szant, podróżowała przez:  Polskę,  Afrykę, Hawaje, Indie, aż do słonecznej Hiszpanii. Do Zabawy zostali włączeni także rodzice. Na koniec każda klasa przygotowała pamiątkę z podróży. Całość uzupełniła biesiada w cieniu drzew i przy pysznym jedzeniu, za które serdecznie dziękujemy rodzicom.