ZIELONA SZKOŁA  Rogów 24 – 26 kwietnia 2024 roku

Zielona szkoła to nasz ulubiony wyjazd z koleżankami i kolegami ze szkoły.  Na wycieczkę wybrała się klasa II AT, IV A i VI. W tym roku byliśmy w Rogowie. Mała miejscowość, w której znajduje się Arboretum. Jest to park leśny mający bogatą i ciekawą kolekcję drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej.  Spacerowaliśmy i  podziwialiśmy pięknie kwitnące drzewa.

Uczestniczyliśmy w zajęciach w Muzeum Lasu i Drewna.

Pojechaliśmy do ZOO w Łodzi. To było niesamowite, szliśmy wodnym tunelem, ryby pływały nam nad głowami. Widzieliśmy rekiny, płaszczki a nawet błazenki i koniki morskie. Oglądaliśmy kąpiel słonia, wielkiego krokodyla, wiele gatunków małp, hipopotamy i karmienie lemurów. Tam też kupiliśmy pamiątki.

Wieczorem graliśmy w gry, piekliśmy kiełbaski przy ognisku.  Na zielonej szkole były dobre obiady. Spaliśmy w domu studenta. Odwiedzaliśmy się w swoich pokojach. Zawsze mieliśmy tam dobry humor. Było super, chętnie pojechalibyśmy jeszcze raz.