We wtorek 15 maja wyjechaliśmy na zielona szkołę do Brańszczyka nad Bugiem. Mieszkaliśmy w Centrum Księdza Orione.
W środę poszliśmy na lody, ale budka z lodami była zamknięta. Dlatego kupiliśmy lody w sklepie i zjedliśmy je w ogrodzie. Słyszeliśmy syrenę strażacką i widzieliśmy jak wyjeżdża wóz strażacki na sygnale.
W czwartek mieliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski, a pani Veranika grała na gitarze.
Smakowało mi jedzenie i lody, które kupiłem. Podobał mi się mój pokój, w którym mieszkałem z Olkiem i Alkiem. Było bardzo fajnie. Chciałbym tam wrócić.

Julian Paszkowski

A tak nasz wyjazd wspominają pozostali uczniowie:

Bartosz
Podobał mi się koncert życzeń. Ja grałem na organkach.
Basia
Podobały mi się spacery nad rzekę w Brańszczyku.
Bartek
Na wycieczce było wesoło.
Alek
Najbardziej podobał mi się spacer do sklepu. Kupiłem cukierki dla Matyldy. Całe już zjadła.
Olek
Najbardziej podobało mi się jak odpoczywaliśmy nad rzeką Bug. Lubiłem słuchać jak pani Ania opowiadała o nietoperzach i bobrach.
Zuzia
Najbardziej podobało mi się pakowanie walizki z mamą. Kupiłyśmy na zieloną szkołę nowe ubrania. Na zielonej szkole mieszkaliśmy w ośrodku księży Orionistów. Byłam w sklepie, kupiłam wodę, ciastka i chipsy.
Teresa
Najbardziej podobało mi się ognisko z pieczeniem kiełbasek i spacer nad rzekę.
Angelika
Podobało mi się wyjście na lody i robienie zakupów. Kupiłam sok pomidorowy i rogaliki.
Krystian
Podobała mi się zielona szkoła. Najbardziej podobało mi się ognisko, podczas którego pani Veranika grała na gitarze.
Wojtek
Podczas wyjazdu podobał mi się pokój, w którym mieszkałem. Było fajnie! Panowała miła atmosfera, szczególnie w czasie koncertu życzeń. Na spacerze zaskoczyło mnie wycie syreny strażackiej i widok strażaków. Żałuję, że nie udało nam się zwiedzić skansenu, bo padał deszcz.
Klaudiusz
Podobało mi się gdy pan Krzyś włączył światła w moim wózku elektrycznym, kiedy wieczorem wracaliśmy z ogniska.
Norbert
Podobał mi się kot, który chodził po ogrodzie w ośrodku. Słyszałem rechotanie żab, kiedy byliśmy nad rzeką.
Kacper
Podobał mi się ośrodek, w którym byliśmy i spacery nad rzekę.