Projekt MarzKartkę powstał w 2010 r.
Pierwszymi pomysłodawcami i realizatorami programu są: Tomasz Fiedorowicz z firmy MelodyTours, Barbara Malinowska zaprzyjaźniony projektant i architekt, Małgorzata Dońska-Olszko – dyrektor naszej szkoły, Monika Gawkowska – oligofrenopedagog i plastyk. W ramach współpracy szkoły z przedstawicielami firm biznesowych organizujemy warsztaty plastyczne, na których co roku powstaje olbrzymia dekoracja w wykonaniu uczniów SPS nr 327 im. dr Anny Lechowicz. W tej chwili gorąco zaangażowanych w realizację warsztatów jest na stałe związanych z nami wielu przyjaciół oraz sami uczniowie. Działalność nasza upowszechniania integrację społeczną osób niepełnosprawnych i założenia odpowiedzialnego biznesu. Raz w roku cyklicznie organizujemy warsztaty plastyczne, na których przedstawiciele firm pomagają dzieciom stworzyć piękną dekorację. Jest ona fotografowana w celu stworzenia kartki bożonarodzeniowej z życzeniami płynącymi prosto z serca naszych uczniów dla wszystkich odbiorców kartki.
Marz Kartkę to projekt społeczny realizowany wspólnie przez ludzi edukacji, biznesu, sektora pozarządowego, a przede wszystkim przez niepełnosprawne dzieci i młodzież.
Na kartce znajduje się informacja propagująca działalność Stowarzyszenia Rozumieją Nas związanego z nasza placówką. W warsztatach biorą udział przedstawiciele firm: