Dnia 30.10.2014 po raz drugi w naszej szkole dane nam było gościć Panią Profesor Katarzynę Sokołowską wraz z uczniami z PSM I i II w Warszawie. Tym razem odwiedzili nas uczniowie uczący się  w klasie instrumentów dętych, a konkretnie w klasie saksofonu. Koncert odbył się w szkole przy   ul. Radomskiej, choć udało się dotrzeć także dwóm starszym klasom, ze szkoły przy ul. Skaryszewskiej.

Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji. Kluczowym punktem programu okazał się wyśmienity koncert czterech saksofonistów z akompaniamentem pianina. Ciekawą atrakcją był także pokaz możliwości instrumentów przedstawiony w humorystycznej formie, dzięki czemu co chwilę wybuchały salwy śmiechu, zarówno ze strony  dzieci, jak i dorosłych. Możliwość przyjrzenia się instrumentom z bliska oraz próby gry ochotników okazały się bezcenne.

Następnym razem planujemy spotkać się całą społecznością szkolną podczas Bożonarodzeniowej Uroczystości, gdzie będziemy mieli okazję gościć w nowym budynku szkoły wielu muzyków, na których czekamy już dziś  z wielką niecierpliwością 🙂