Drodzy Rodzice,

Znaleźliśmy się w nietypowej i trudnej dla wszystkich sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem koronawirusa COVID – 19. Decyzją ministra edukacji, szkoły w całym kraju zostały zamknięte do Świąt Wielkanocnych. Nie wiemy jednak czy po przerwie świątecznej będziemy mogli wrócić do pracy i spotkać się w szkole z naszymi uczniami. Bardzo czekamy na ten moment i rozumiemy jakie wyzwania stanęły obecnie przed Rodzicami uczniów z niepełnosprawnością.

W miarę możliwości, zarówno wychowawcy klas, jak też wszyscy specjaliści starają się wspierać Państwa w codziennej edukacji i usprawnianiu dzieci. Cała kadra pedagogiczna naszej szkoły jest do Państwa dyspozycji gotowa realizować program nauki zgodny z Indywidualnymi Programami Edukacyjno-Terapeutycznymi uczniów. Nauczyciele przesyłają Państwu opracowane przez nich materiały edukacyjne i karty pracy, prezentacje, filmiki, instrukcje pracy z dziećmi a także linki do platform edukacyjnych i rekomendowanych przez MEN e-podręczników, czy wreszcie zasobów Internetu z ciekawymi pomysłami. Ich codzienna zdalna praca ma na celu wsparcie Państwa w kształceniu dzieci podczas domowej izolacji. Spotykacie się on-line – grupa na Facebooku, Skypie, Messengerze, platformach do video-konferencji  (zoom)   i innych portalach pozwalających na kontakt bezpośredni i zdalne nauczanie. To jakaś namiastka szkoły …. Choć wiemy jak ważne są dla naszych uczniów bezpośrednie kontakty społeczne. Tak jak nam wszystkim, im także musi teraz  bardzo brakować kolegów z klasy i codziennego szkolnego życia.

No cóż, w chwili obecnej priorytetem jest zdrowie i życie naszych rodzin i pozostanie w domach.

Prosimy zwracajcie się do nas o konkretne pomoce edukacyjne, lekcje i zadania. Zgłaszajcie wychowawcom, którzy są w stałym kontakcie z zespołami nauczycielskimi, swoje i uczniów potrzeby, oczekiwania i troski. Postaramy się, najlepiej jak umiemy, razem z Państwem realizować edukację domową.

W imieniu nauczycieli SPS nr 327

zespół kierowniczy

Małgorzata Dońska-Olszko i Izabela Suwińska

W związku z decyzją MEN z dnia 11.03.2020r. zajęcia w szkole i przedszkolu oraz WWRD zostają odwołane od 12 marca br. Uczniowie, których pracujący rodzice nie są w stanie zapewnić im opieki mogą w dniach 12 i 13.03.20 r. przebywać w szkole na zaj. opiekuńczo – wychowawczych pod opieka dyżurujących nauczycieli. Od 16 marca br. wszystkie placówki oświatowe, w tym nasza szkoła zostają zamknięte. Rodzicom przysługuje zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem szkoły lub przedszkola. Odpowiednie wnioski znajdują się na stronie ZUS.

Przypominamy również o obowiązku poinformowania szkoły w przypadku zachorowania, kontaktu z osoba chorą lub odbywania kwarantanny.

Uprzejmie informujemy, że zaświadczenia oraz oświadczenia (za miesiąc marzec) dotyczące indywidualnego dowozu dzieci do placówki będą przesyłane drogą elektroniczną do Rodziców oraz do Wydziałów Oświaty i Wychowania.

W sprawie wymienionych dokumentów prosimy o kontakt mailowy na adres: intendent@sp327.edu.pl
W szczególności prosimy o podanie adresu mailowego do wysyłki dokumentów.