Home / Rekrutacja

Zapraszamy na dzień otwarty rodziców kandydatów do szkoły i przedszkola w dniu 20 lutego 2019 od godziny 11:00

Zasady rekrutacji obowiązujące w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 327 w Warszawie

• Do Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 327 dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Ruchową i Sprzężoną przyjmowane są dzieci i młodzież posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Orzeczenie wydawane jest przez zespół orzekający poradni psychologiczno-pedagogicznej na okres roku szkolnego lub etapu nauczania.

• Do SPS nr 327 przyjmowani są uczniowie z terenu Warszawy. W przypadkach, gdy powiat właściwy ze względu na miejsce zamieszkania dziecka nie prowadzi szkoły lub placówki specjalnej odpowiedniej ze względu na rodzaj niepełnosprawności, możliwe jest przyjęcie ucznia spoza Warszawy. W takich przypadkach przyjęcie do szkoły następuje na podstawie skierowania Prezydenta m.st. Warszawy, wydanego na wniosek starosty.

• Nabór kandydatów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej trwa do dnia 30 kwietnia i może być przedłużony w zależności od liczby zgłoszeń do 31 sierpnia. O przyjęciu uczniów decyduje kolejność zgłoszeń oraz możliwości organizacyjne (lokalowe) utworzenia klas pierwszych zgodnie z niepełnosprawnością ucznia i wytycznymi organu prowadzącego. Do klas już istniejących uczniowie są przyjmowani w przypadku wolnych miejsc w trakcie całego roku szkolnego.

• Podstawą przyjęcia do klas pierwszych Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 327 wraz z oddziałami przedszkolnymi jest złożenie następujących dokumentów w sekretariacie szkoły:

• podania rodziców o przyjęcie dziecka do klasy I lub do oddziału przedszkolnego (z uzasadnieniem informującym o rodzaju niepełnosprawności) – w terminie do 30 marca
    • aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego kwalifikującego do danego typu szkoły – do 30 kwietnia
    • zaświadczenia o spełnieniu obowiązku przygotowania przedszkolnego (tylko do kl. I Szkoły Podstawowej)
    • opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju (tylko do oddziałów przedszkolnych)
    • skierowania organu prowadzącego, jeśli uczeń jest spoza terenu miasta st. Warszawy.
  • W przypadku przyjęcia ucznia do klasy już istniejącej oprócz podania rodziców i aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego konieczne jest złożenie świadectwa ukończenia klasy programowo niższej.