20 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 213 przy ul. Elektoralnej 12/14 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytania. Uczestnikami konkursu z naszej szkoły było pięcioro uczniów: Arleta Wnuk, Kacper Bejtman, Krzysztof Soliwoda z klasy 4 A oraz Natalia Lewandowska i Dawid Staniszewski z klasy 7 AT.

Uczestnicy czytali przygotowane teksty przed komisją. Było to trochę stresujące. Zawodnicy dopingowali się wzajemnie i trzymali za siebie kciuki.

Ponad tydzień czekaliśmy na wyniki. Wszyscy uczniowie zdobyli nagrody w swoich kategoriach:
Kacper Bejtman zajął 1 miejsce, Arleta Wnuk 2 miejsce oraz nagrodę specjalną dla najmłodszej uczestniczki w kategorii najtrudniejszego tekstu, Krzysztof Soliwoda 2 miejsce, Natalia Lewandowska 1 miejsce, Dawid Staniszewski 3 miejsce.
1 grudnia 2023 roku odbyła się Uroczystość, były dyplomy, nagrody i słodki poczęstunek.
Podczas gali wręczenia nagród laureatki z naszej szkoły, Natalia i Arleta zaprezentowały przed publicznością umiejętność czytania.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic i uczniów. Gratulujemy !

Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki: Iza Suwińska, Jolanta Kołodziejska-Sztencel, Jolanta Jaszczuk, Elżbieta Ślusarska (wykonała tablice dynamiczne).