20 października klasy III AT oraz VI AT uczestniczyły w interesującym warsztacie w Muzeum Azji i Pacyfiku. Starsi uczniowi byli w Muzeum kolejny już raz, dla młodszych – było to zupełnie nowe doświadczenie. Pracownicy powitali wszystkich bardzo serdecznie i zaprosili na oglądanie prezentacji o Australii. Dowiedzieliśmy się z niej wielu interesujących rzeczy o tym odległym kontynencie. Najbardziej ciekawiły nas dzikie egzotyczne zwierzęta, a także zwyczaje tubylców, czyli Aborygenów. Odpowiadaliśmy również na różne pytania związane z Australią – niektóre były łatwe, inne trudniejsze. Po quizie przyszedł czas na warsztaty plastyczne. Było to dla nas trudne wyzwanie! Naszym zadaniem było pomalować bumerangi farbami i ozdobić je wykorzystując metodę kropkowania za pomocą patyczków do uszu. Niektórzy uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali samodzielnie swoją pracę, innym chętnie pomagali asystenci. Po wyschnięciu i przyklejeniu magnesu – bumerangi zostały zapakowane do pudełek, abyśmy mogli zabrać je ze sobą do domu. Będą wspaniałą ozdobą naszych lodówek! Warsztaty w Muzeum bardzo nam się podobały i mamy nadzieję, że wkrótce znów tu przyjedziemy.