26 marca w Zespole Szkół nr 63, ul. Elektoralna 12/14 odbył się już po raz VII Międzyszkolny Turniej Boccia. Dla naszej szkolnej drużyny Boccia to jeden z najważniejszych turniejów.

Powodów jest co najmniej kilka: na tych zawodach zawsze zdobywaliśmy dużo medali, a jak wiadomo tradycja zobowiązuje; poziom zawodów jest co roku bardzo wysoki (w tym roku startowało kilku reprezentantów Polski w Boccia, w tym aktualny vice-mistrz Polski); są to zawody warszawskie, więc na „swoim podwórku” każdy chce być najlepszy. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach; stojący, siedzący i zawodnicy rzucający z pomocą sprzętu wspomagającego „rynny”. Naszą szkołę w kategorii stojącej reprezentowali; Michał Kosim i Dominik Sawicki; w siedzącej: Kamil Świerczyński, Grzegorz Wójtowicz i Kamil Dobczyński; a w „rynienkach”: Paweł Kamiński i absolutny debiutant – Bartosz Ostrowski.
Napisać, że to były wspaniałe zawody, to chyba krzywdzące dla zawodników. Nasi uczniowie przeszli samych siebie. Pokonanie w pięknym stylu vice-mistrza Polski, ogranie przez Bartosza Ostrowskiego (który był pierwszy raz na zawodach) 6 – 0, wielokrotnego reprezentanta Polski w kategorii „rynienkowej”, no i finał w kategorii stojącej, który stał się naszą wewnętrzną sprawą, bo zagrali ze sobą Michał z Dominikiem (a zawodników w tej kategorii było około 50 !!!). Finał tych cudownych zawodów: 2 złote medale, 1 srebrny, 2 brązowe. Nic dodać, nic ująć. Najlepsze zawody w historii 🙂