6 czerwca 2023 roku uczniowie starszych klas wraz ze swoimi rodzicami spotkali się na boisku, by uczcić Święto Szkoły. Tematem przewodnim świętowania była sportowa podróż wraz z alpakami w poszukiwaniu francuskiej muzyki. Wszyscy uczniowie brali udział w przygotowaniu przekąsek oraz dekoracji.
Obchody zaczęły się od krótkiego meczu hokeja pomiędzy uczniami a rodzicami. Mecz był wyrównany, ale szala zwycięstwa ostatecznie przechyliła się na stronę uczniów.
Następnie uczniowie klas ósmych zaśpiewali i zagrali piosenkę „Słowem, książką, gestem”. Na scenie zagościł zespół Miruna et les garcons i zabrał nas w muzyczną podróż do Francji. Uczniowie także mogli się sprawdzić w różnych konkurencjach sportowych oraz miło spędzić czas z alpakami.
Na pikniku nie mogło też zabraknąć pysznego jedzenia, w postaci pizzy, za którą serdecznie dziękujemy radzie rodziców.