W październiku uczniowie klas VII AT i V C wybrali się do kina na film „Święto ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej. Klasa VII AT odwiedziła Kino Cinema City Promenada, a klasa V C Multikino Targówek. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, ponieważ na ekranie oprócz głównych bohaterów mogli zobaczyć znajome osoby ze szkoły: pana Artura Twarowskiego, który zagrał epizod rehabilitanta, panią Iwonkę Stępniewicz, która zagrała asystentkę osoby z niepełnosprawnością na przyjęciu urodzinowym oraz naszą koleżankę ze szkoły Zuzę Jaszczuk, która wcieliła się w rolę koleżanki Anastazji na tym przyjęciu.

Po wizycie w kinie na zajęciach z panią Renatą uczniowie rozmawiali o emocjach, jakie wzbudził w nich obejrzany film. Filip z klasy VII AT powiedział, iż radosne emocje wywołały w nim sceny, w których grali pracownicy naszej szkoły: pan Artur i pani Iwonka. Dominika z klasy V C również bardzo ucieszył widok pana Artura na ekranie. Natalii z klasy VII AT bardzo podobał się cały film, a szczególną radość i zadowolenie czuła, kiedy zobaczyła scenę urodzin, w której grała Zuza – jej szkolna koleżanka. Dawidowi z klasy VII AT bardzo podobały się sceny z siostrą głównej bohaterki – Łucją. Dawid podkreślił, iż widok tańczącej Łucji sprawił mu dużo radości. Nikicie z klasy V C bardzo podobał się cały film. Mateusza z klasy V C bardzo rozśmieszyła scena, kiedy sąsiadka pomagała Nastce zjechać na wózku i prawie się przy tym nie wywróciły.