31 października 2023r odbył się apel podsumowujący obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC w naszej szkole. W sali gimnastycznej spotkali się wszyscy uczniowie klas starszych, nauczyciele, specjaliści i asystenci. Po powitaniu wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Słowem, książką, gestem”. Potem każda klasa, wykorzystując gesty, symbole PCS, komunikatory i włączniki, przedstawiła swoje hasła dot. komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC). Odbył się również wyjątkowy konkurs! Przez cały październik  nauczyciele i specjaliści przeprowadzali z uczniami wywiady dot. AAC. Dzieci i młodzież odpowiadały m.in. na pytania o najważniejsze, najpotrzebniejsze, najczęściej używane, najśmieszniejsze symbole  i gesty, najbardziej interesujące tematy rozmów i dyskusji, ulubionych partnerów komunikacyjnych i powody, dla których komunikacja wspomagająca i alternatywna jest dla nich ważna i potrzebna.  Podczas apelu mieliśmy okazję posłuchać wypowiedzi koleżanek i kolegów i zgadywać, o kogo chodzi. Dowiedzieliśmy się wiele o sobie. Z radością będziemy wspominać to nasze spotkanie, które idealnie wpisało się w tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca AAC: „To było coś! Pamiętne chwile z AAC!”